KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16086388
nr 1608 6388
Mats Mason
(1894-1983), Sverige
Blandteknik, Spansk dansös Sevilla. Signerad, daterad -51,54x44 cm, yttermått inklusive ram: 69x60 cm
Mats Mason-Andersson, svensk målare född i Eskilstuna 1894, död 1983.
måndag 25 mars 2024
kl 18:44:48
Mats Mason
Läs mer om Mats Mason